Artikel‪» Lankapuoti‪» Langat und Zubehör‪» Ohjeet, kirjat ja lehdet‪» Ohjekirjat‪»

Siggan ja Satun islantilaiset villapaidat, Gylfadóttir, Sigríður Sif; Rämö, Satu

Siggan ja Satun islantilaiset villapaidat, Gylfadóttir, Sigríður Sif; Rämö, Satu


Preis
34,00 + versand- und Zahlungskosten
MwSt. im Preis enthalten 14 %


Anzahl
stck


Auf Lager
Geschäft2 stck sofort
Im Onlineshop erhältlich2 stck sofort

Verfügbarkeit
Sofort

Verfügbarkeit auf Lager


Artikelbeschreibung

Aito islantilainen villapaitakirja!

Neulesuunnittelija Sigríður Sif ”Sigga” Gylfadóttirin ja Satu Rämön yhteistuumin suunnittelemia villapaitamalleja islantilaisille langoille satujen saaren perinteitä kunnioittaen ja pilke silmäkulmassa.

Satu Rämö tarttuu yhdessä islantilaisen neulesuunnittelijaystävänsä Siggan kanssa neulontabuumiin ja tarjoaa 13 uutta kutkuttavan ihanaa neulemallia suoraan Islannin Länsivuonolta. Paitojen ohjeissa käytetään Léttlopia, Alafosslopia, ohutta Einband-villalankaa ja hahtuvalanka Plötulopia. Selkeiden ohjeiden lisäksi tarjoillaan tietoa Islannin ”kansallisvaatteen” historiasta, paikallisista langoista ja islantilaisten lampaiden elämästä. Osa malleista sopii hyvin aloittelevillekin neulojille ja paitamallien muokkausvinkit ilahduttavat kokeneempia neulojia. Kirjasta löytyy ohje myös Satu Rämön esikoisdekkari Hildurissa esiintyvään villapaitaan!

Satu Rämö on Islannissa asuva luova yrittäjä, kirjailija ja suosittu somevaikuttaja. Rämön islantilaista yhteiskuntaa ja perheensä elämää kuvaavat kirjat ovat saavuttaneet suuren suosion. Keväällä 2022 julkaistaan Rämön esikoisdekkari Hildur. Sigríður Sif Gylfadóttir on islantilainen moniosaaja: neulesuunnittelija, Ívaf-vaatemerkin perustaja ja fyysikko, joka opetti Satun neulomaan ensimmäisen perinteisen alhaalta ylös neulotun islantilaisen villapaitansa


Die geschätzte Größe des verpackten Artikels oder die Größe der Verpackung 240 x 340 x 30 mm.


Gewicht
0,1 kg(Beinhaltet das Gewicht die mögliche Verkaufsverpackung)


Kommentare
Hinterlassen Sie einen Kommentar