Tuotteet‪» Lankapuoti‪» Langat ja tarvikkeet‪» Ohjeet, kirjat ja lehdet‪» Ohjekirjat‪»

Villahullu - Pehmeät neuleet

Villahullu - Pehmeät neuleet


Hinta
32,00 + toimituskulut
Sis. alv 14 %


Määrä
kpl


Varastossa
Myymälä2 kpl heti
Netistä toimitettavissa2 kpl heti

Saatavuus
Heti

Varastotilanne ja saapuvat


Tuotteen kuvaus

Tekijä: Heli Nikula
Kustantaja/valmistaja: Readme.fi / 2025
Sivumäärä: 241

Jos rakastat hillittyä tyyliä ja mukavaa arkipukeutumista, löydät tästä kirjasta runsaasti inspiraatiota – ja useamman uuden luottoneuleen vaatekaappiisi.

Pehmeät neuleet on Villahulluna tunnetun neulesuunnittelija Heli Nikulan neljäs neuleohjekirja – ja ensimmäinen, joka keskittyy arjen tärkeimpiin vaatekappaleisiin: yksinkertaisiin, ajattomiin ja ennen kaikkea pehmeisiin neuleisiin.

Kirjan mallit ovat selkeitä, kauniisti istuvia perusneuleita, jotka sopivat niin työpäiviin kuin vapaa-aikaan. Mukana on neulepuseroita ja -mekkoja, jotka tuntuvat hyvältä päällä ja näyttävät tyylikkäiltä vuodesta toiseen. Villahullun tyylin mukaisesti ohjeet ovat selkokielellä kirjoitettu ja ne sopivat myös aloittelijoille.

Heli Nikulan neulemalleja sekä mökkielämää pääset seuraamaan Instagram- sekä Facebook-tileillä @villahullu.


Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 240 x 300 x 35 mm.


Paino
0,5 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)


Kommentit
Lisää kommentti