Tuotteet‪» Lankapuoti‪» Langat ja tarvikkeet‪» Ohjeet, kirjat ja lehdet‪» Ohjekirjat‪»

Villahullu, neuleohjeita 2, Heli Nikula

Villahullu, neuleohjeita 2, Heli Nikula


Hinta
32,00 + toimituskulut
Sis. alv 14 %


Määrä
kpl


Varastossa
Myymälä1 kpl heti
Netistä toimitettavissa1 kpl heti

Saatavuus
Heti

Varastotilanne ja saapuvat


Arvostelut
Yleisarvosana ()


Tuotteen kuvaus

Lisää Villahullun supersuosittuja islantilaistyylisiä neuleohjeita!

Villahullun esikoiskirja julkaistiin elokuussa 2022 ja se saavutti välittömästi suuren suosion.
Toinen painos piti laittaa tuotantoon ennakkotilausten määrän takia,ennen kuin kirja oli edes ilmestynyt.
Kirjan käännösoikeuksia on myyty ulkomaille, myös Islanti halusi ostaa oikeudet.
Nyt ohjeita on saatavilla lisää kokonaisen kirjallisen verran. Malleissa on jälleen tunnistettavissa Villahullun moderni sekä pelkistetty tyyli.
Mukana on runsaampiakin kuvioita. Tässä kirjassa, kuten edellisessä, neulotaan kaikki mallit alhaalta ylös ja ohjeet ovat selkokielellä kirjoitettu.
Kirjan visuaalisesta ilmeestäkään ei ole tingitty, inspiroivia kuvia on runsaasti.Villahullun Neuleohjeita 2- kirjasta löytyvät mm. jo seuraavat Instagramissakin tutuksi tulleet mallit: Elvaneule, Palatsineule, Palatsineule Lite, Huppuneule, Katajaneule, Tivolineule, Graffineule, Alppineule, Tinkaneule, Rautuneule, Rautuneule Lite, Ukkoneule, Laavaneule, Sumuneule Lite sekä muita villapaitaohjeita.Lisäksi kirjassa on ohjeita asusteille, kuten mm. Halopipo, Uuttuhuppu, Graffisukat- ja tumput, huovutetut Alppitumput sekä Palatsitumput.
Heli Nikulan julkaisemia neulemalleja sekä askeettista mökkielämää pääset ihastelemaan hänen Instagramtilillään @villahullu.
Tilin seuraajamäärä lähentelee jo sataa tuhatta.Villahullun islantilaistyylisiä neulemalleja neulotaan ympäri maailman, niissä on tervetullut tuulahdus moderniutta.


Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 300 x 200 x 30 mm.


Paino
0,5 kg


Kommentit
Anna-Liisa T. vahvistettu ostaja, 29.4.2025
Yleisarvosana
Ohjeet ja kaaviokuvat selkeät. Paitojen kuviot "rauhalliset", eli ei liikaa yhdistetty kaikenlaisia kiemuroita. Ei turhaa, sivutolkulla tarpeetonta tekstiä, fonttikoko hyvä. Erittäin kauniit värit villapaidoissa ja ohjeet alhaalta ylös hyvä asia! Asioita/ohjeita ei ole "turhaan pitkitetty," Kirja kokonaisuudessaan selvälukuinen, mukavasti aseteltu, kivat ja harmoniset tilannekuvat. Kirja ehdottomasti ostamisen arvoinen. Näillä ohjeilla selviää, vaikkei olisi "neulemestari." Suosittelen jokaisen neulojan hyllyyn!
Piia S. vahvistettu ostaja, 10.6.2024
Yleisarvosana
Loistava monipuolinen neulekirja, makuuni sopivia malleja. Odottavat toteutusta!
Lisää kommentti

Tuotteet, joita on ostettu usein tämän tuotteen kanssa: