SaatavuusHeti. Voit tilata tätä tuotetta korkeintaan varastossamme olevan määrän.Tuote poistuu valikoimastamme.
Varastotilanne ja saapuvat
Arvostelut
Tuotteen kuvaus
Bulkylopi / Jöklalopi on islantilainen superpaksu 100 % villalanka, josta neulotaan lämpimiä talviasusteita.
Islantilaisen villan ominaisuudet tekevät siitä sopivan myös ulkoilukäyttöön, ja Islannissa tästä langasta neulottu pusero onkin perinteisesti ulkovaate.
Islantilainen villapaita on lämmin, kevyt ja hengittävä ja tietysti kaunis!
Bulkylopi sopii hyvin myös sisustusneuleisiin.
Paksusta lovikka-tyyppisestä langasta on nopea neuloa!
Tuotemerkki Istex
Materiaali 100 % islantilainen villa
Koko 100 g = n. 60 m
Langan paksuus Super Bulky
Puikot 8–12 mm
Neuletiheys alk. 10 s / 10 cm
Hoito-ohje: Useimmiten villavaatteelle riittää tuuletus. Tarvittaessa käsinpesu haaleassa vedessä (30°C). Liota neuletta n. 10 min ja huuhtele sen jälkeen perusteellisesti haalealla vedellä. Puristele hellästi enimmät vedet vaatteesta. Muotoile neule hellävaraisesti mittoihinsa ja kuivaa tasolla, älä ripusta.
Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 600 x 80 x 80 mm.
Paino0,1 kg

Palautusprosentti on luku välillä 0-100. Mitä suurempi luku, sitä useampi asiakas on palauttanut tuotteen.
Laskennassa on huomioitu 1.4.2022 jälkeen tehdyt tilaukset ja palautukset toimitus- ja maksutavasta riippumatta. Palautusprosentti ilmoitetaan vain niille tuotteille, joita on tilattu em. päivämäärän jälkeen vähintään 20 kertaa.
Palautusprosentti0.00
KommentitLisää kommentti
Tuotemerkki